Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wizyta w Emiracie Szardży

Wizyta w Emiracie Szardży

W dniach 24 X - 6 XI br. delegacja pracowników i studentów Katedry Arabistyki gościła w Emiracie Szardży (ZEA).

Delegacja, której przewodniczył Dziekan Wydziału Filologicznego UJ prof. Władysław Witalisz, gościła na zaproszenie Jego Wysokości Szejka Doktora Sułtana ibn Muhammada al-Qasimiego.

Głównymi punktami programu był udział w warsztatach języka i kultury arabskiej zorganizowanych przez Akademię Języka Arabskiego w Szardży oraz uczestnictwo w Pierwszej Międzynarodowej Konferencji nt. nauczania języka arabskiego w Europie.

Podczas oficjalnej audiencji u władcy Szardży Jego Wysokości Szejka Doktora Sułtana ibn Muhammada al-Qasimiego Pan Dziekan WF, prof. Władysław Witalisz  odczytał list JM Rektora UJ, prof. Jacka Popiela, a prof. Barbara Michalak- Pikulska złożyła podziękowania za zaproszenie i umożliwienie studentom Katedry Arabistyki zaznajomienia się z szerokim dorobkiem kulturowym i naukowym Emiratu Szardża. Jego Wysokość w serdecznych słowach wyraził nadzieję na dalszą owocną współpracę.

W trakcie pobytu w  Zjednoczonych Emiratach Arabskich pracownicy i studenci  Katedry Arabistyki mieli także okazję złożyć wizytę w placówkach  naukowych i oświatowych,  takich jak Centrum Kultury, Dom Mądrości, Uniwersytet Al-Qasimijja, Muzeum Cywilizacji Islamu, jak również uczestniczyć w 39 edycji Międzynarodowych Targów Książki.

Na zakończenie warsztatów studenci otrzymali świadectwa ukończenia kursu językowego Akademii Języka Arabskiego W Szardży.

 

Zobacz galerię zdjęć