Wizyta przedstawicieli saudyjskiego MSZ

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak przyjął w swoim gabinecie przedstawicieli Instytutu Studiów Dyplomatycznych Ministerstwa Spraw Zagranicznych Arabii Saudyjskiej. Na czele delegacji stanął prof. Abdulkarim Al Dekhayel, dyrektor generalny Instytutu. W spotkaniu, które odbyło się 30 października w gabinecie rektora, uczestniczyli też prof. Piotr Laidler, prorektor UJ ds. Collegium Medicum, oraz prof. Barbara Michalak-Pikulska, dyrektor Instytutu Orientalistyki Wydziału Filologicznego UJ. Podczas rozmów omówiono możliwość nawiązania współpracy pomiędzy Uniwersytetem Jagiellońskim a uczelniami w Arabii Saudyjskiej. Goście byli przede wszystkim zainteresowani ofertą kierunków medycznych i jakością kształcenia.

Po wizycie w Collegium Novum saudyjska delegacja udała się na zwiedzanie Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego, które świętuje obecnie jubileusz 50-lecia.

Fotoreportaż na stronie portalu UJ

Data opublikowania: 04.11.2014