Wizyta delegacji z Uniwersytetu Jordańskiego

5 kwietnia władze Uniwersytetu Jagiellońskiego gościły delegację z Uniwersytetu Jordańskiego. Podczas spotkania w Sali Senackiej Collegium Novum omówione zostały plany współpracy pomiędzy uczelniami.

- Przed moją pierwszą, niezwykle interesującą, wizytą w Jordanii uznałem, że nasze uniwersytety mają sobie nawzajem mnóstwo do zaoferowania w wielu dyscyplinach. Uważamy tą wizytę za istotny sygnał, że jesteście państwo otwarci na taką współpracę. W dziedzinie dydaktyki możemy prowadzić współpracę na wielu polach. Nasz uniwersytet jest otwarty na przyjmowanie uczonych z zagranicy - powiedział prof. dr hab. Andrzej Mania, prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. dydaktyki.

Zadowolenia ze współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim nie krył prof. Ekhleif Tarawneh, rektor Uniwersytetu Jordańskiego. Jego zdaniem Jordania oferuje dużo możliwości w dziedzinie kultury i edukacji.

- Jesteśmy otwarci na wymianę kulturową, wymianę poglądów, idei. Uniwersytet Jordański rozwija swój potencjał jako uczelnia mobilna. Jesteśmy anglojęzyczni, dzięki czemu zagraniczni studenci oraz naukowcy mogą prowadzić u nas badania naukowe. Uważamy, że czas iść naprzód, rozszerzać pole naszej działalności - powiedział prof. Ekhleif Tarawneh. Dodał, że uczelnia, którą kieruje współpracuje z wieloma europejskimi uniwersytetami z Francji, Niemiec i Rosji.

Uniwersytet Jordański został utworzony dekretem królewskim w 1962 roku. Posiada kampusy w Ammanie i Akabie. Uczelnia jest członkiem m.in. Międzynarodowego Stowarzyszenia Uniwersytetów (IAU), Stowarzyszenia Uniwersytetów Arabskich (AAU), Federacji Uniwersytetów Świata Islamu (FUIW) oraz Unii Uniwersytetów Śródziemnomorskich (UNIMED).

Fotoreportaż znajduje się na stronie w portalu UJ

Data opublikowania: 18.04.2013