Türkoloji Bölümleri için Ödül Projesi

Ogłaszamy nabór na Türkoloji Bölümleri için Ödül Projesi, organizowany przez Ambasadę Republiki Turcji w Warszawie. W ramach projektu zaplanowany jest tygodniowy wyjazd do Turcji dla jednego wybranego studenta. Projekt jest związany z obchodami Święta Republiki i przeznaczony dla studentów wszystkich ośrodków turkologicznych w Polsce. Wyjazd ma się odbyć  jesienią 2022 roku (konkretna data jeszcze nieznana) i jest przeznaczony dla osób będących studentami turkologii w roku akademickim 2022/23.

Kryteria naboru w Katedrze Turkologii UJ:

1. Średnia ocen z całego toku studiów 25%
  2. List motywacyjny (ok. 1800 znaków ze spacjami), napisany po turecku, uwzględniający plany naukowe lub popularyzujące język i kulturę Turcji 25%
  3. Ocena z ostatniego egzaminu PNJT 20%
  4. Opinia wykładowców na temat biegłości językowej, umiejętności konwersacyjnych, kultury osobistej i obowiązkowości kandydata oraz frekwencji na zajęciach i aktywnego w nich uczestnictwa 20%
  5. Dodatkowa działalność w kołach naukowych, samorządzie studenckim, stowarzyszeniach, działalność no profit, społeczna, charytatywna (wymagane zaświadczenie) 5%
  6. Udokumentowana działalność naukowa lub popularyzująca Turcję 5%

Skład komisji oceniającej wnioski:

dr hab. Piotr Nykiel

dr hab. Marzanna Pomorska

dr Hilal Oytun Altun

dr Sylwia Filipowska – sekretarz

dr Jordanka Georgiewa-Okoń

dr Agata Pawlina

Wyłoniony zostanie jeden kandydat oraz stworzona lista osób rezerwowych.

List motywacyjny oraz skany ewentualnych zaświadczeń proszę przesłać do dnia 5 czerwca 2022 roku na adres mailowy dr Sylwii Filipowskiej: sylwia.filipowska@uj.edu.pl.

UWAGA

W przypadku listu motywacyjnego oceniana będzie nie tyle poprawność gramatyczna i stylistyczna, co umiejętność zaprezentowania swojej osoby jako kandydata do nagrody, wyjaśnienia motywacji związanej z wyjazdem i oryginalnego zarysowania planów na przyszłość.