Wizyta delegacji z Uniwersytetu Sułtana Kabusa

27 marca 2014 roku w Uniwersytecie Jagiellońskim wizytę złożyła kilkuosobowa delegacja z Omanu na czele z dr. Alim Al Bemanim, wicekanclerzem Uniwersytetu Sułtana Kabusa. Gości powitał prof. dr hab. Stanisław Kistryn, prorektor UJ ds. badań i funduszy strukturalnych. W rozmowach uczestniczyli ponadto prof. dr hab. Piotr Laidler, prorektor UJ ds. Collegium Mediucum, prof. dr hab. Zdzisław Mach, pełnomocnik Rektora UJ ds. współpracy międzynarodowej oraz prof. dr hab. Barbara Pikulska-Michalak, dyrektor Instytutu Orientalistyki UJ.

Inicjatorem spotkania była strona omańska, która zainteresowana jest nawiązaniem współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim m.in. w zakresie wymiany studentów i realizacji wspólnych badań naukowych.

Program wizyty obejmował także zwiedzanie Rynku Głównego oraz Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Podczas wizyty delegacji omańskiej na Kampusie towarzyszył kierownik Działu Administracji Kampusu, dr inż. Andrzej Pikulski. Goście zwiedzili Małopolskie Centrum Biotechnologii, Zespól Dydaktyczno-Biblioteczny, budynki w budowie Wydziału Fizyki i Astronomii oraz Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej.

Od ponad trzech lat Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego prowadzi prace na rzecz rozwoju współpracy w dziedzinie szkolnictwa wyższego i nauki pomiędzy Polską i Omanem oraz zachęca do kierowania omańskich studentów do Polski. W niedługim czasie powinno również nastąpić podpisanie Memorandum of Understanding, które stanowi formalne potwierdzenie zainteresowania obu stron pogłębianiem współpracy.

Fotoreportaż na stronie Portalu UJ

Data opublikowania: 03.04.2014