Dzień Otwarty na Wydziale Filologicznym - 22 marca

Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty na Wydziale Filologicznym w dniu 22 marca 2024 r. Dla kandydatów przygotowano szereg atrakcji - wykłady, warsztaty, lekcje języka.

Instytut Orientalistyki UJ (al. Mickiewicza 9)

Prezentacja poszczególnych kierunków:

Sala 101 Iranistyka i Turkologia

Sala 102 Indologia

Sala 104A Sinologia

Sala 104B Arabistyka

Sala 210 Japonistyka

· Goście będą mogli porozmawiać ze studentami, zadać nurtujące ich pytania o to jak wyglądają nasze wyjątkowe studia, czego uczymy, jak uczymy.

· Ciekawostki, quizy, gry, a nawet wróżby z chińskiej Księgi Pieśni

· Prezentacja kaligrafii chińskiej i japońskiej

· Zapisywanie imion w alfabetach arabskim, perskim i dewanagari

· Wiele innych atrakcji

Indologia zaprasza na niezwykle interesujące wykłady w Sali 103 (Mickiewicza 9, I piętro)

· 11.00-11.40 dr Magdalena Varga „Ty sowo drewniana, czyli jak (nie) używać nazw zwierząt w języku hindi.”

· 12.00- 12.40 dr Hermina Cielas „Zwierzęta słowem malowane. Współczesna poezja sanskrycka.”

· 14.00-14.40 prof. Halina Marlewicz „O nieczynieniu krzywdy żywym istotom. Ekologia głęboka, a starożytne Indie.”

W godz. 10.30-15.00 w sali 102 Collegium Paderevianum będzie można porozmawiać ze studentami i pracownikami naukowymi Zakładu Języków i Kultur Indii i Azji Południowej Instytutu Orientalistyki UJ.

Dyżury stacjonarne:

12.00-13.00 dr Anna Nitecka

14.00-15.00 prof. Lidia Sudyka

Na Wasze pytania chętnie odpowiemy również na dyżurze online w godz. 10.00-12.00. Osoby zainteresowane prosimy o wcześniejszy kontakt mailowy z dr Ewą Dębicką-Borek (debicka.debicka@uj.edu.pl).