Wizyta minister spraw zagranicznych Indii

28 stycznia Uniwersytet Jagielloński gościł w swych murach Preneet Kaur, minister spraw zagranicznych Indii i ambasador tego kraju w Polsce, Monikę Kapil Mohtę. Zaproszeni goście spotkali się z władzami Uczelni, pracownikami Zakładu Indologii UJ i studentami. Podczas spotkania prof. Barbara Michalak-Pikulska, dyrektor Instytutu Orientalistyki UJ, przypomniała długie tradycje indologii na UJ, sięgające 1860 roku. Uniwersytet był jednym z pierwszym ośrodków w Europie, promującym indyjską kulturę. Z kolei prof. Marzenna Czerniak-Drożdżowicz, kierownik Zakładu Indologii, podziękowała przybyłym gościom za wsparcie, jakie Zakład otrzymuje od rządu Indii.

Głównym punktem wizyty w Collegium Novum UJ były występy artystyczne studentek indologii, m.in. prezentacja wygłoszona w hindi oraz taniec Bharatanatyam.

Na zakończenie spotkania minister Preneet Kaur podziękowała za zaproszenie i pogratulowała władzom Uczelni zbliżającej się 650. rocznicy założenia Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ostatnim punktem wizyty było zwiedzanie wnętrz Collegium Maius UJ.

Zdjęcia znajdują się w dziale "Video i fotoreportaże".

Data opublikowania: 05.02.2013